Lazer ile Genital Beyazlatma

Genital bölgenin koyulaşması ya da renk değiştirmesi kadınlarda ciddi bir kozmetik problem olarak görülmekte ve can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır .Bu renk değişikliğinin sebebi, yaşlanma ve genetik özellikler gibi doğal sebeplerle beraber gebelik,epilasyon uygulamaları polikistik over hastalığı ve bazı endokrin hastalıklar da olabilmektedir.

Sebebi ne olursa olsun bu bölgenin beyazlatılması ve eski görünümüne getirilmesi lazer uygulamaları ile mümkündür.

Genital lazer uygulamaları ile yapılan renk açma işlemi diğer kimyasal tedavilere göre hem daha kolay hem de daha kalıcıdır. Renk değişikliğinin derecesine göre lazer gücü ayarlanır ardından lokal anestezik kremlerle ağrısız bir şekilde ve 15-20 dk gibi kısa sürede işlem tamamlanır.

İşlemin etkisini gözlemlemek için işlem sonrası 30 günlük süreye ihtiyaç duyulur.Tatmin edici kozmetik sonuçlar için genellikle tek seans lazer uygulaması yeterli olmaktadır.İhtiyaç halinde ise birkaç seans bu işlemi tekrar etmek gerekebilir.

Op. Dr. Gamze Baykan Özgüç

Op. Dr. Gamze Baykan Özgüç 26 Ağustos 1973 yılında doğmuştur. 2020 yılından beri Liv Hospital Vadi İstanbul Hastanesi’nde görev almaktadır.

Doç. Dr. Eymen Gazel

1984 yılında Konya’da doğdu. Eylül 2022 ‘de Liv Hospital Vadiistanbul hastanesinde göreve başladı. Halen de bu merkezde görev yapmaktadır.